Ana Sayfa
Etkinlikler
Gösteri Günleri
Sergiler
Portfolyo
Fotoğraf Yazıları
Şinasi Barutçu Kupası
Sami Güner Kupası
İletişim
Linkler
> English
 

Sami Güner Kupası



 
Sami GÜNER
 

1991'de kaybettiğimiz ünlü fotoğrafçımızı anmak ve fotoğraf dünyamıza yeni bir heyecan kazandırmak için FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından düzenlenmektedir. Geniş bir yorumla TÜRKİYE konulu gösteri istenmektedir.

Sami GÜNER 1915 yılında Yugoslavya Priştine'de doğdu. İst. Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Merkez Bankasından emekli olduktan sonra tümüyle fotoğraf çalışmalarında yoğunlaştı. Özellikle yurt dışında açtığı sergilerle Türkiye'nin tanıtımında büyük emek harcadı. Çok sayıda ülkenin fotoğraflarını da Türkiye'de sergiledi. Kişisel albümleri yanı sıra geniş çaplı ilgi gören elliye yakın kitabı fotoğrafladı.

FOTOGEN'in (Fotoğraf Sanatı Derneği) ilk başkanı idi. ESFIAP unvanı aldı. 1987'de TÜTAV, 1990 Kültür ve Turizm Bakanlığı Büyük Ödülü'nü kazandı. 21 Şubat 1991 'de Bursa'daki sergi ve gösterisinden dönerken trafik kazasında aramızdan ayrıldı. 1960 sonrasında iş yaşamının ve dış ilişkilerin gelişmeye başlaması basılı malzemelerde ülke fotoğraflarına gerek gösterdiğinde, Sami Güner büyük bir coşku ve sevgi ile her yöreyi fotoğraflamaktaydı. Kuş uçmaz mezralardan kentlerdeki kahvelere iki - üç nesil ülkemizin her yöresinin ve fotoğrafın tadına O'nun çalışmalarıyla vardı.

Saygı ve sevgi ile anıyoruz.



Yarışma Konusu : TÜRKİYEMİZ 

Katılımcılardan; tek ağaç/çiçekten bir köy veya kente, sınırlı bir alandan geniş taramaya, 

doğadan sosyal konulara ya da sorunlara, tek insandan kalabalık topluluklara 

“Türkiyemiz”e ilişkin, Sami Güner'in yaklaşımı ile 

"sevgi, heyecan, bilinç, gözlem ve yorum" nitelikleri taşıyan

 bir fotoğraf gösterisi istenmektedir. 

 

Teknik: 

Gösterinin toplam süresi en fazla 6 (altı) dakika olacaktır. Fotoğraf sayısı, 

gösterinin akış biçimi - hızı, ses - konuşma - müzikli ya da sessiz oluşu gösteriyi hazırlayan 

veya hazırlayanların kararına bağlıdır. Gösteri, kısa kenarı en az 800 piksel 

çözünürlükte fotoğraflardan oluşacak ve 3 (üç) adet CD veya DVD’ ye kaydedilerek gönderilecektir. 

Ayrıca duyurularda kullanılmak üzere, kısa kenarı en az 1200 piksel çözünürlükte, 

gösteriye ait JPEG formatında bir fotoğraf da CD/DVD’lere ilave edilecektir.  

 

Katılım: 

Katılım, jüri üyeleri, TFSF temsilcisi ve birinci derece yakınları hariç, ilgi duyan herkese açıktır. 

Tek veya grup çalışması yapılabilir. Grup çalışması yapılması halinde, oluşturulan her grup ayrı 

bir yarışmacı olarak kabul edileceğinden, grup bileşimi yarışma boyunca aynı kişilerle 

devam etmelidir. Yollanan CD/DVD'ler geri yollanmayacaktır. 

 

Değerlendirme: 

Sami GÜNER Kupası’nı kazanmak için birbirini izleyen yarışmalarda 3 (üç)

 yıl başarılı olmak gerekmektedir ancak katılımcıların yarışmaya toplam 1 (bir) 

yıl ara verme hakkı vardır. Başarılı olmak için birinci ve ikinci turlarda seçici kurulun 

salt çoğunluğu yeterliyken, üçüncü turda oybirliği gerekmektedir. 

 

Seçici Kurul: 

İbrahim ZAMAN

İbrahim GÖKSUNGUR 

Cengiz KARLIOVA

 

TFSF Temsilcisi: 

Tülin DİZDAROĞLU

 

 Sonuçların Açıklanması:

Başarılı bulunan gösterilerin listesi, 19 Şubat 2015 tarihinde  

http://www.fotogen.org.tr  ve  http://www.tfsf.org.tr  

adreslerinde yayınlanacak, sertifika ve ödül töreni ise 22 Şubat 2015 tarihinde, 

yeri FOTOGEN tarafından daha sonra ilan edilecek bir salonda gerçekleştirilecektir.

 

Haklar ve Sorumluluklar: 

Gösterilerin telif hakkı hazırlayanlarındır. Ancak FOTOGEN, fotoğraf sanatının desteklenmesi, 

eğitim ve “Türkiyemiz” konusunun işlenmesi amacıyla, hazırlayanların adlarını belirterek gösterileri 

arşivinde koruyabilir; değişik yerlerde gösteriler düzenleyebilir; belirli birikimler oluştuktan sonra, 

seçilmiş fotoğraflarla albüm veya elektronik ortamda yayınlar hazırlayabilir. FOTOGEN açısından, 

gösterileri hazırlayanların adları belirtilerek albüm ve benzeri basılı ya da elektronik ortamda yayın 

hazırlanması durumunda gösteri sahiplerine karşı, yayından 3 (üç)

adet verilmesi dışında bir sorumluluk oluşmayacaktır.

 Gösteri sahiplerinin böylesi yayınlara katılmama hakları vardır. Herhangi bir çalışma yapılacağında, 

gösteri sahiplerine önceden bilgi verilecektir. Katılımcı(lar), yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)

ın tümüyle kendisine/kendilerine ait olduğunu, gerekli çekim izinlerinin alındığını, 

diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder(ler).

Ödül kazanan fotoğrafçılardan bu beyan ve kabulleri dışında 

 hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. 

Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye 

ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan (kural ihlali suçu işleyen) 

kişilerin TFSF onaylı yarışmalara katılımı TFSF Yarışma ilkeleri gereğince 1 (bir) yıl kısıtlanır.

Haklarında 1 (bir) yıl kısıtlama kararı verilmiş kişiler ikinci defa kural ihlali suçu işledikleri takdirde 

TFSF onaylı yarışmalardan süresiz olarak men edilirler.

Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar 

bu yarışmaya katılamazlar. Yarışmada ödül alan eserler TFSF’nin 

 http://www.tfsf.org.tr web sitesinde yayınlanacak 

ve TFSF yayını olan "Almanak 2015"te FOTOGEN'e ait sayfalarda yer alacaktır.

 

Açıklama, Kimlik ve Adres: 

Katılımcılar, gösterilerine ilişkin kısa açıklama ile isim, adres, telefon ve 

e-posta bilgilerini Word sayfası ile CD/DVD'lerine ekleyecekler, 

ayrıca  ibrahim@goksungur.com  adresine e-mail ekinde yollayacaklardır.

CD/DVD'ler aşağıdaki adrese teslimat en son, “

Son Katılma Tarihi” saat 17.00 olacak biçimde, 

Yurtiçi kargo ile ve “0532 392 20 42 telefona ihbarlı” notu ile yollanacaktır.

Adres: 

İbrahim GÖKSUNGUR

İstiklal Caddesi, Alyon Geçidi, No: 4, Beyoğlu, İstanbul

Gönderiler İbrahim GÖKSUNGUR tarafından 

“Yurtiçi Kargo, Beyoğlu/İstanbul” Şubesi’nden teslim alınacaktır. 

 

Yarışma Takvimi:

Son Katılma Tarihi  : 16 Ocak 2015 saat 17.00

Değerlendirme  : 19 Ocak–18 Şubat 2015 

Sonuç Bildirim Tarihi  : 19 Şubat 2015

Sertifika ve Ödül Töreni  : 22 Şubat 2015

 

Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından 2015/016 numara ile onaylanmıştır.

 

 
 

(2015/016)

Yarışma sürecindemsilcisi bulunacaktır.

 

KUPA ÖDÜLÜ :  

 

 2014

- Akın ACAR, Can Suyu

- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

  2013

- M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

- Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

- Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

 

  2012

- Cihan KARACA, Aydın

- Hüseyin TÜRK,ANKARA

- Nadire GÜNDAY,Aydın

- Tuğba KIRALLI - Bekir TUĞCU,İstanbul

 

  2011

- Bekir TUĞCU, İstanbul, Ömürlük

- Gülcan ACAR, Ankara, Sarı sıcak emek

-Tahir ÖZGÜR, Mersin, Rakım eksi 750

-Tülün ÜZMEZ, İzmir, Dökümcüler

 

  2010

- Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

- Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

- Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  2009

- Osman ÖNDER, Bursa Yünüm Böğedi

- Özer KANBUROĞLU, İstanbul Sepetçiler

- Reha BİLİR, Konya  Umut Ağlarda 

  

 


 

8.Sami GÜNER Kupası 2014

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Akın ACAR, Can Suyu

 2- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

 3- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

 4- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Abdülkadir Hayta,Angara Havası

  2 - Başak Balkan,Oniki İmam İçin

  3 - Burak Şenbak,Kızılın Ötesi

  4 - Canan Yaşar,Batman'da Tandır

  5 - Ergün Karadağ,Yüzünün Karası, Alnın Akı

  6 - Erhan Uçar,Göç - Bir Günün Hikayesi

  7 - Galip Çetiner,Sonsuz

  8 - Gürsel Egemen Ergin,Güreş Bahane

  9 - Oğuz Nusret Bilik,Sessiz Çoğunluk

10 - Sultan Güner,Kazova Direnişi

11 - Yusuf Aslan,O Gün Ölmek Yasak

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Ayşe Ayna,Senfoni

  2 - Ayşegül Şencan - Gürkan Açıkgöz,Arz-ı Hal

  3 - Birgül Yıldırır,Şehir Yansımaları

  4 - Canan Kaplıca,Sarı Gelin

  5 - Emre Gaznevi,İstanbul'da Bir Nefes

  6 - Ercan Enterli,Serhad  Şehri Edirne

  7 - Erdal Türkoğlu,Çine Kayalıkları

  8 - Erol Özer - Adnan Kara,Karlı Zirvelere Düşen Işık

  9 - Gürkan Yaman,SADE-CE

10 - Mehmet Malkoç,Kuş Mezatı

11 - Mehmet Serhat Gürsoy,Kuzey Ormanları

12 - Metin Aras,Nalbant Ustaları

13 - Mustafa Kiraz,Oto Sanayi

14 - Nuri Çoban,Usta

15 - Orhan Turhan,Makro Düşler

16 - Ortak Katılım,Dertli Dolap

17 - Önder Turacı,Işıltılar

18 - Özlem Gün Bingöl,Doğduğum Ev

19 - Seçkin Yenici,Beyaz Altın

20 - Ufuk Kıray,Toplumsal Meseleler Üzerine Eleştirel Fotograflar

21 - Umut Becene,Gri Denemeler

22 - Ümmü Kandilcioğlu,Sis Ve Göl

23 - Zehra Çöplü,Pirina

 


 

7. Sami GÜNER Kupası 2013

  

  Kupa Ödülü

 

  1 - M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

  2-Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

  3 -Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

  

  İkinci kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ahmet Soley,Irgat Çadırları

   2-Akın Acar,Kayıp Cennet

   3-Bayram Yılmaz,Deve Güreşi Festivali

   4-Gökhan Çiçek,Yaşamaya Dair

   5-Havva - Osman Önder,Lahit

   6-Orhan Şen,Bir Bakış Yeter

   7-Osman Önder Atölyesi,Bardak

   8-Özkan Samioğlu,Alkinin Vaftiz Töreni

   9-Selahattin Nemlioğlu,Geçmiş Zaman Fiilleri

 10-Serkan Çolak - Sinan Kılıç,Reş

    

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ali İhsan Ökten, Direne Direne Kazandılar

   2-Başak Balkan,Süpürgenin Telleri

   3-Canan Yşar,Kaybolan Emekler

   4-Ebru Civan,Kesit

   5-Erdem Varol - Kerem Pekin,Tarlabaşı Rant Çıkmazı

   6-Ergün Karadağ,Kapımdan

   7-Esra Tolga,O Palyaço Benim

   8-Gürsel Bektaş,Işığın Arka Yüzü

   9-Galip Çetiner,Beyaz Düşler

 10-İlknur Akcan,Vakt-i Saat

 11-İmren Doğan Pınar - Mehmet Pınar ,Anadolu'da Üç Kardeş

 12-Kemal Özkılıç,Aşura

 13-Nadire Günday - Cihan karaca,% 100 Deri

 14-NAFOD,Karacasu Kırmızısı

 15-Nihan Koçboğan,Bodrum'un Yel Değirmenleri

 16-Okan Koçyiğit,Yırtıcı Kuşlar

 17-Ömer Dindar,Hayattan Grafikler

 18-Özcan Çeltikçi,Trakya Oda Orkestrası

 19-Selçuk Dalgıç,Aslı Gibidir

 20-Serkan Saygılı,Kirli Değil Renkli

 21-Sultan Güner,Türkiye'de Şarabın Öyküsü

 22-Zekiye Sayar,Pilarget

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                         İbrahim Zaman

                         Cengiz Karlıova

 


6. Sami Güner Kupası 2012

  KUPA ÖDÜLÜ

   1-Cihan Karaca,Aydın

   2-Hüseyin Türk,Ankara

   3-Nadire Günday,Aydın

   4-Tuğba Kırallı-Bekir Tuğcu,İstanbul

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-İlhan Maraşlı, Adana

   2-Kıvanç Şen, Edirne

   3-M. Serdar Özbay, İstanbul

   4-Sadık Üçok, İstanbul

   5-Sema Özevin, Kocaeli

   6-Sultan Aslan, İstanbul

   7- Tuğba Krallı, İstanbul

   8-Ümit Özgür, Denizli

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-Abdülkadir Hayta, Ankara

   2-Adem Karakaya, Konya

   3-Ahmet Soley, Nevşehir

   4-Akın Acar, Antalya

   5-Bayram Yılmaz, Aydın

   6-Burak Şenbak, İstanbul

   7-Elif Yılmaz, İstanbul

   8-Erhan Uçar, İtalya

   9-Gürsel Egemen Ergin, Bursa

 10-Hakan Morsallı, İstanbul  

 11-Havva – Osman Önder, Bursa

 12-Işık ve Gölge Grubu, İstanbul

 13-Kadir Çivici, İstanbul

 14-Mehmet Fatih Yaldız, İzmir

 15-Nazan Gökkaya, Adana

 16-Oğuz Nusret Bilik, Aydın

 17-Orhan Şen, Adana

 18-Osman Önder Atölyesi, Bursa

 19-Serkan Çolak – Sinan Kılıç, İzmir

 20-Serkant Hekimci, İstanbul

 21-Tahir Uzun, Kapadokya

 22-Tayip Başak,İstanbul

 23-Yusuf Aslan,Aydın

 24-Zeynel Güven,Ankara

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


  5. Sami Güner Kupası 2011

   Kupa Ödülü

   1-Bekir Tuğcu, İstanbul, Ömürlük

   2-Gülcan Acar, Ankara, Sarı sıcak emek

   3-Tahir Özgür, Mersin, Rakım eksi 750

   4-Tülün Üzmez, İzmir, Dökümcüler

    İkinci kez katılıp başarılı olanlar

   1-Ali İhsan Ökten, Adana, Cerrahhane

   2-Engin Güneysu, İstanbul, Hünkar Çayırı

   3-Hüseyin Türk, Ankara, Ankara Direniş Başkenti

   4-Nadire Günday, Aydın, Kargıya Örülen Yaşamlar

   5-Önder Turacı, Bursa, Toprağın Elleri

   6-Tuğba Kırallı – Bekir Tuğcu, İstanbul, Knock-out

   7- ihan Karaca, Aydın, Deve Güreşleri

 

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  1-Ali Rıza Demir, Mersin, Bekler Gibiyiz

   2-Feyyaz Çetinel, Balıkesir, Yıkımcılar

   3-Figen Yazan, İstanbul, Dinler Kenti İstanbul

   4-Gökhan Çiçek, İstanbul, Şehir Hatları

   5-Gülsev Pınar Aydın,İzmir, Kadınlarımız

   6-Hakan Yaşar, İstanbul, Mezhep ve Söylem

   7-İlhan Maraşlı, Adana, Kırpık Kanatlar

   8-Kıvanç Şen, Edirne, Edirne

   9-M. Serdar Özbay, İstanbul, Avanos Çömlekçileri

 10-Nihat Daş, Muğla, Küresel Isınmada Yakın Gelecek…

 11-Ömer R. Gencal, İstanbul, Renk Renk Türkiyemiz

 12-Özkan Samioğlu, İstanbul, Necla Hanımteyze

 13-Ragıp Sarı, Mersin, Emek ve İnsan

 14-Sadık Üçok, İstanbul, Safranbolu Demircileri

 15-Selahattin Nemlioğlu, İstanbul, Tarlaların Kıyısında Yaşamlar

 16-Sema Özevin, Kocaeli, Pişmaniye

 17-Sultan Aslan, İstanbul, İstanbul’da Çan Sesleri

 18-Tacettin Yüksel, İstanbul, Göçebe Yaşamlar

 19-Tuğba Kırallı, İstanbul, Üç Yer Üç Renk

 20-Yasin Akgül, İstanbul, Doğanın Figüranları

 21-Yavuz Sarıyıldız, İstanbul, Bir Vardiyadan Yüzler

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


 

  4. Sami Güner Kupası 2010

 

   Kupa Ödülü

 

  1-Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

  2-Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

  3-Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

  4-Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Çağlar, Bursa, Kurbanlıklar

  2-Bekir Tuğcu, İstanbul, Cansız Bedenlar

  3-Bülent Suberk, Bursa, İki mahalle

  4-Fikret Özkaplan, Ankara, Anadolu’da Semah

  5-Gülcan Acar, Ankara, Yağmurdan Sonra

  6-Tahir Özgür, Mersin, Anadolu’nun Alın Teri

  7-Tolga Taçmahal, İzmir, Metro

  8-Tülün Üzmez, İzmir, Akvaryum

  9-Yasemin G. Erentürk, İstanbul, İZEV’de bir gün

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Remzi Tülüce,Kocaeli, Keramikçilik

  2-Ali İhsan Ökten, Adana, Gökyüzünde Çalışanlar

  3-Arif Avize, Kahramanmaraş, Makronun Dili

  4-Engin Güneysu, İstanbul, Hasankeyf

  5-Enver Şengül, Edirne, Sultanlar Şehri Edirne

  6-Hasan Yelken, Gaziantep, Tutsak Kanatlar

  7-Hatice Ş. Balioğlu, Hal’in Halleri

  8-Hüseyin Türk, Ankara, Buyrun Er Meydanına

  9-Nadire Günday, Aydın, Kırmızı Çömlekler Diyarı

10-NAFOD, Nazilli, Asırlık Çınarlar

11-Nevzat Yıldırım, Adapazarı, Süpürgeci Zanaatkarlar

12-Okan Yılmaz, Edirne, Eğer

13-Orhan Turan, Bursa, Doğanın İzinde

14-Ömer Yağlıdere, Bursa, Dalmak Özgürlüktür

15-Önder Turacı, Bursa, Göldekiler

16-T. Kırallı – B. Tuğcu, İstanbul, Tersane-i Amire

17-Uygur-Yılmaz-Şen-Sertkalaycı, Adana, Tesbihsiz Hapishaneler

18-Ümit Özgür, Denizli, Ötücü Kuşlar

19-Yücel Zorlu, İstanbul, Kar Sesi

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   

  3. Sami Güner Kupası – 2009 
 
  Kupa ödülü: 
 

 1- Osman Önder, Bursa Yünüm Böğedi

 2- Özer Kanburoğlu, İstanbul Sepetçiler

 3- Reha Bilir, Konya  Umut Ağlarda 
 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

 1- Behiç Günalan, Edirne Doğayla Bilek Güreşi: Çeltik Tarlaları

 2- Bilkan Uçkan, Bandırma Toprağın Işıltısı

 3- Birol Üzmez, İzmir  Madenciler

 4- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa  Döngü

 5- Onur Arısoy, Ankara  Tek Başına

 6- Suzan Çınar, İstanbul İstanbul

 7- Ufuk Sarışen, İstanbul Ağ Balıkçılığı

 8- Zeynel Yeşilay, Ankara Türkiye 
 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

  1- Ahmet Çağlar   Üçüncü Pazar

  2- Bekir Tuğcu, İstanbul Emek 

  3- Bülent Suberk, Bursa Ateşe Karşı

  4- Cihan Karaca, Nazilli Çal Koyun Atlatma Festivali

  5- Cüneyt Çelik , İstanbul Doğu Ekspresi

  6- Deniz Köse–Bülent Suberk, Bursa  Orta Şekeli Zamanlar

  7- Egemen Ergin, Bursa Kent Günlüğü

  8- Ercan Enterli , Edirne Güneşin Önünde

  9- Ercan Yolgiden, İstanbul Ayasofya

10- Fikret Özkaplan, Ankara Kırık Bir Kalem

11- Gülcan Acar, Ankara Safranbolu Gibi Karbeyazdı Düşlerim

12- Nizami Çubuk, Denizli Arık Arıtma Adağı

13- Refik Karacaoğlu, Aydın Bakırı Aydınlığa Kavuşturan Adam

14- Selçuk Özgüleryüz,   Tülü

15- Tahir Özgür, Mersin  Sarıkeçeliler: Yarınsızlığa Göç

16- Tahir Özgür-Hakan Yılmazer, Mersin Heyamola

17- Tolga Taçmahal, İzmir Hipodrom

18- Tülün Üzmez, İzmir  Atlıkarınca

19- Ünal Özfuçucu, Bodrum Gulete Yolculuk

20- Yasemin Gülşen Erentürk, İstanbul  Dikilitaş Semt Pazarı

21- Yüksel Ersertel, İstanbul Ayasofya 
 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   2. Sami Güner Kupası – 2008

 

   Başarılı Olarak İkinci Kez Katılanlar.

 
1-Zeki AKAKÇA                             Karakoyun Efsanesi Denizli
 2-Reha BİLİR                                Hiç Konya
 3-N. Esen GÖK                               Foto Röportaj İstanbul
 4-Özer KANBUROĞLU                  Portreler İstanbul
 5-Osman ÖNDER                          Önce Sular Çekildi Bursa
 6-A. Fatih SÖNMEZ                       Harman Van
 7-Enver ŞENGÜL                            Darüşşifa Edirne
 8-Ömer YAĞLIDERE                    İpekböcekçiliği Bursa

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar:


 
 1-Onur ARISOY                             Mardin’li Kömür İşçileri Ankara
  2-Suzan ÇINAR                              Demiryolu İstanbul
  3-Mehmet DAĞ                              Kömür Karası Bursa
  4-Ömür DEĞİRMENCİ                  Türkiye’nin Renkleri İstanbul
  5-Mustafa DEMİRBAŞ                  Ankara
  6-Osman ERMİŞLER                     Bir Günlük Yaşamlar Konya
  7-Mustafa ESER                             Doğada Detay Mersin
  8-Behiç GÜNALAN                         40 Pınar 40 Fotoğraf Edirne
  9-Erol MOLLAİBRAHİMOĞLU      272’inci Sokak Manisa
10-Gülten SARI                                Hüznüm! İstanbul
11-Ufuk SARIŞEN                            Türkiye’miz İstanbul
12-Bilkan UÇKAN                             Sisli Düşler Bandırma
13-Zeynel A.YEŞİLAY                    Sonsuz Bir Şiir, Türkiye Ankara
14-Birol ÜZMEZ                                 Mortakya – Roman Kahramanları İzmir

  

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


    1. Sami Güner Kupası – 2007 

 

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 


   1-Zeki AKAKÇA -
 Denizli     “ Dünden Yarına Bir Yol, Eren Dede..”

   2-Ufuk AKARI - Tufan KARTAL- İstanbul    “İlle de Roman Olsun”

   3-Resul BAŞTUĞ - Uğur HALICI - Yaman KAYIHAN - Ankara     “Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı”

   4- Reha BİLİR – Konya -  “ Tek Nefeste Aşk”

   5- Hüseyin CEYLAN - (Sentez Fotoğraf Gurubu)   “Gölyazı  Bursa”

   6- Tüten DAĞDAŞ – İstanbul -   “Eren Günü Şenlikleri”

   7- Ercan ENTERLİ – Edirne -     “Süpürgeciler Sokağı”

   8- Serdar ERCAN – İstanbul -  “Diaspora (Kopuntu)”

   9- Yüksel ERSERTEL -  İstanbul -  “Karadeniz Yaylaları”

 10- Nezihe Esen GÖK – İstanbul -  “İstanbul’a Dair”

 11- Özer KANBUROĞLU – İstanbul -  “Zanaatkârlar”

 12- Hacer KARANLIK – İstanbul -  “Aşura”

 13- Osman ÖNDER – Bursa -  “Memleketim İnsanı”

 14- Lütfi ÖZGÜNAYDIN – İstanbul -  “Mardin”

 15- Fikret ÖZKAPLAN – Ankara -  "Karadeniz’in Öyküsü”

 16- Sebahattin ÖZVEREN – İstanbul -  “Düşünüze Sığar mı Hiç İstanbul”

 17- A. Fatih SÖNMEZ – Van -  “İnsan Dolu Anadolu”

 18- Enver ŞENGÜL – Edirne -  “Tunca’da Dört Mevsim Yalnızlık”

 19- Ömer YAĞLIDERE – Bursa -  "Gel”

 20- Hacer YILMAZ – İstanbul -  “Ada’nın Arka Yüzü”

 21- Ercan YOLGİDEN – İstanbul – “Gördüğüm Ülkemdir Benim”

Seçici Kurul : Mehmet Bayhan

                        Ersin Alok

                        Şemsi Güner

Yarışmamız  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu

  (TFSF) tarafından onaylanmıştır.  

 

                 TFSF Onay No: 2013/87                    

                                                               

2013/87